Mugamag Kadınları | Bengisu Yayla Baki

Merhaba ben Bengisu!

Kendimi bildim bileli yazdım, çizdim, okudum, daha çok okudum ve boyadım. Paris’te sosyoloji doktoramı da yapıp akademide umduğumu bulamadıktan sonra diplomalarımı bir kenara attım ve fırçaları elime aldım.
2014 Kasım’ında Beng & Beng Design’ ı kurdum. Türkiye’de hayatım boyunca eksikliğini çektiğim takvim, kartpostal, modern kaligrafik posterler, kartlar, farklı yüzeylere yazı uygulamaları, suluboya illüstrasyonlar ve kişiye özel tasarım davetiyeler yapmaya başladım ve bu yolda kendimi yeniden keşfettim.
O tarihten beri de bir yandan kaligrafi atölyeleri düzenleyip, bir yandan da kitap illüstrasyonları, tekstil desen tasarımları, logo ve paket tasarımı ve özel davetiyeler yaratmaya devam ediyorum. 

-Sizin için ne yapabilirim?
Uzun zamandır home office tecrübesine sahip biri olarak, çocuklu evde çalışma düzeni kurma konusunda
fikirler verebilirim. Ayrıca çocuklarınıza küçük yaşta fransızca öğretme, iki dil hatta üç dil konuşan bir çocuk yetiştirme ve Amerika’da doğum yapma hakkındaki kendi tecrübelerimi paylaşabilirim. Kaligrafiye ve suluboyaya başlamak isteyenlere ise yaptığım atölyeler ile destek olabilirim.

-Bu aralar benim neye ihtiyacım var?
Pandemi süresince yapamadığım seyahatleri yapmaya, gezmeye ve yeni şeyler görmeye ihtiyacım, bir de iki çocukla kreatif işler yapabilen kişilerden güzel sözler duymaya ihtiyacım var 🙂

 

IG: @bengandbengdesign
merhaba@bengandbeng.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.