Ana Sayfa forums #mugabookclub Dünün Dünyası Yanıtla: Dünün Dünyası

#511
AvatarFrau Suer
Katılımcı

“Dünün Dünyası”, üniversite zamanlarında okumamız için aldığımız kitaplardan biriydi ancak dönem içinde okunacak diğer kitaplardan sıra gelmemiş ve rafta okunmayı bekleyen kitaplar arasında boynu bükük bekler bir haldeydi. Yaklaşık 6 yıl sonra şimdi,#mugabookclub vesilesiyle okuma fırsatı yakaladım. Keşke daha önce okusaydım dediğim kitaplardan biri oldu. Ne sadece bir biyografi ne de sadece bir tarih anlatılıyor. Duygular,yaşanmışlıklar, her biri ayrı ayrı duygu yüklü ve öğretici anekdotlar ile dolu. Ve belki de bu kitabı değerli kılan, anlatılanların hangi sene ve ya döneme ait olduğuna bağlı kalmadan, herkesin hayatından benzerlikler yakalayabilecek olmasıdır.Kitapta beğenip altını çizdiğim bazı ifadeleri sizlerle de paylaşmak, aralarından beğendiklerinizi ve ya üzerine görüş paylaşmak istediklerinizi duymak çok isterim.

*Ancak geleceğe umutla bakabilen kişi, bugünün keyfini sürebilirdi.
*Kültür, yaşamın inceliğini, zarafetini ve hoşluğunu onun işlenmemiş cevherinden sanat ve sevgiyle çekip çıkarmak değil de nedir?
*Yüreğini erken yaşta olabildiğince açabilen kişi, sonraki yıllarda tüm dünyayı içine sığdırabilir.
*İnsan sadece gençlik yıllarında rastlantıyla kaderin özdeş olduğunu düşünür. Sonraki yıllarda ise hayatımızın yönünü, iç dünyamızın belirlediğini fark ederiz; gittiğimiz yol, arzularımızın aksi yönünde ve anlamsız gibi görünse de, sonunda bizi her zaman görünmeyen hedefimize götürür.
*İşimi seviyordum, bu nedenle hayatı da.