Ana Sayfa forums İşler güçler yeni bir kariyere başlamaya çalışırken… Yanıtla: yeni bir kariyere başlamaya çalışırken…

#675
temmuzortasitemmuzortasi
Katılımcı

O kadar yorgunum ki… Reklam sektöründe neredeyse 6. yılım ve her gün kalkıp “Buna daha ne kadar dayanabilirim?” diye soruyorum kendime. Uzun mesailer, sürekli çözülenmesi gereken sorunlar, deneyimimle birlikte artan sorumluluklar, yamuk bir omurga, kan çanağı gözler ve sürekli içimi kemiren bir beyin yorgunluğu, kalp kırıklığı.
Kendi mutfağımda büyük bir tutkuyla başladığım lezzetli şeyler dünyamın artık bana yaşamama izin verecek kadar bir kazanç sağlamasını istiyorum. Tek başına yaşadığım bu koca şehirde, hiçbir maddi destek almadan böyle radikal bir sektör değişimine gitmek korkutucu geliyor. Doğru zamanı bekliyorum ama ben “Hadi” demedikçe de o zamanın gelmeyecek olma ihtimalinden de korkuyorum. Belki oraya varana kadar daha yumuşak bir geçişle başka bir iş yapabilirim diyorum ama onun ne olduğunu, nerede aranıp bulunduğunu da asla bilmiyorum.
Diplomamı aldığım ve sayesinde doyduğum mesleğim geleceğimin önünde canavar gibi dikiliyor resmen.
Mutsuz, uykusuz ve neşesizim. Ve hayatın bunlar için çok kısa olduğunun bilincindeyim. Bir başlangıç noktasına, bir fırsata, bir şeye ihtiyacım var. Henüz 30 yaşındayım ve her hafta tek hedefim cumartesiye varabilmek. Bildirimlerimi kapatmak zorunda kalmadığım, sahiden insanları gülümsetebildiğim bir iş tek hayalim.. Mütevazi, kendi kararlarımla yol alabildiğim, kendi istediğim şey için yorulduğum, yoğrulduğum, gücümü üzülerek tüketmeye sebep olacak değil de, neşeyle kullanmama izin verecek bir yerine gelmeliyim hayatın.. N’olur bunun için emekliliğimi beklemem gerekmesin.