Ana Sayfa forums #mugabookclub “Dünün Dünyası“ Okuması Üzerine

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #540
  DEFNE ARIKANDEFNE ARIKAN
  Katılımcı

  Bütün yaşamı boyunca insanların ve düşüncelerin birleşmesi için heyecanla çalışmış bir kişi olarak kendini tanımlayan Stefan Zweig’ı sevmek için onu anlamak gerek. Her cümlesinde bir hümanizm mesajı veren, edebiyata-yazara, sanata ve sanatçıya ve insana dair bir olan duyguları bir araya getiren birlik ve beraberlik savunucusu olarak “Dünün Dünyası” eserleri arasında kalbimde bambaşka bir yere oturdu.

  Yeri geldi keyiften yeri geldi savaşın anlatımlarının, çekilen nedensiz acıların gözyaşları ile bugün bitti #mugabookclub temmuz okuması!

  “Dünün Dünyası”nı çok uzun bir süre hep bekletmiştim, bu başyapıtı okumanın zamanı sevgili @egemuga ‘nın oluşturduğu kitap kulubü okumasına denk geldi.

  Çünkü ne demiş Shakespeare:
  “Zamanı bizi aradığı yerde karşılayalım.”

  Bir opera dramaturgu, tiyatro ve çocuk oyunları yazarı olarak da kitapta sürekli opera dünyasına, hemen ardından edebiyat ve resim sanatına da uzanmak belki de en özel kılan buluşmalardan biri oldu.

  Bu akıcı ve yalın çeviri için Kasım ve Yadigar Eğit’e ve çok değerli yayınevi olan Can Yayınlarına sonsuz teşekkürler.

  Bu okumanın ardından beni daha da çok yazmaya sevk eden canım Zweig, senin cümlelerini okumak, seni anlayabilmek sevginin en güzel hali!

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.